Ağustos 2018
P P S Ç P C C
·
·
·
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
·

Canlı Masal

Süre: 4 hafta

17 Mart

11.00

Günümüze ve günümüz çocuklarına uyarlanan masalların, çocuklarla birlikte canlandırıldığı, masalların iç dünyasına doğru yola çıkarak, şarkılar ve danslar eşliğinde, çocuklarımızın hayal etmelerine olanak sağladığımız, eğlenceli oyunsu bir masal süreci/saatidir CANLI MASAL.

Çocuklar, “canlı masal” ile, hem dil bilgilerini ve konuşma becerilerini hem deyaratıcılık yetkinliklerini geliştirirler. Masallar çocuklara sabırlı olma, dinleme ve hayal kurma becerileri kazandırır. Çocuklar, burada müzikle, hikayelerle, gerçek hayatla kesişen rol çalışmalarıyla, doğaçlama oyunlarla, eğlenerek; motor becerilerini, hareket kabiliyetlerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir ortama sahip olurlar. Oyunlar, rol alma ve canlandırmalar ile yaratılan sahnelerin çalışıldığı, hareketli bir öğrenme yöntemidir. Bu süreç ile birlikte, farklı bakış açıları geliştirmek, yaşamın olumlu yönlerini fark etmek, uyum ve esnekliği arttırmak, çatışmaları çözmek, sorunlarla baş etme gücünü pekiştirmek ve yeni çözüm yollarını keşfetmek hedeflenir.

Simge Defne, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ı Tiyatro Bölümünü 2009 yılında tamamladı. Çocukluğundan bu yana sahip olduğu çocuklarla oyun oynama ve yeni oyunlar geliştirme merakı, Çağdaş Drama Derneği liderlik programını tamamlamasına ve erken çocukluk dönemi alanında uzman kişilerle çalışma imkanı bulmasına sebep oldu. Bir çok okul ve özel çocuk kulüplerinde yaratıcı drama eğitmenliği yaparak, çocukların büyürken keşfetme, karşılaştıkları olaylar karşısında yenilikçi çözümler üreterek yaratma becerileri geliştirmelerine destek oldu. Masalların çocuklar üzerindeki etkilerini gözlemleyerek “Canlı Masal” isimli bir atölye geliştirdi.

instagram @simgeliatolye
twitter @SimgeliAtolye
facebook @simgeliatolye

Detaylı bilgi için: atolye@dasdas.com.tr