Ağustos 2018
P P S Ç P C C
·
·
·
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
·

Eylem-Beden-Enerji

8 Nisan

12.00

Carolina Pizarro, bu atölyeyi hocası Lakshman Gurukal ile çalışmakta olduğu Kalaripayattu adlı dövüş sanatı araçları üzerine kurgulamaktadır. Çalışma farklı tekme biçimleri ve hayvan postürleri üzerinden ilerleyecektir. Bu çalışma ile katılımcılar eylemin içindeki farklı enerji seviyelerini keşfedecekler ve performansları sırasında farklı enerjileri nasıl kullanabilecekleri üzerine pratik yapma fırsatı bulacaklardır. 

 *Yorgunluk, direnç, enerji, ağırlık kontrolü, odaklanma, nefes, denge, akışkanlık, kompozisyon ve bedenin merkezini algılamak. 
*Kalaripayattu’dan fiziksel skorlar aracılığı ile: tekrar, organiklik, ritim çalışması. 
*Beden, mekan ve zamanın teatralliği üzerine çalışma. 
*Oyunculuğun üç gereksiniminin geliştirilmesi: sabır ve tahammül, eforun sürdürülmesi, anın içinde olmak. 

  Katılımcıların herhangi bir deneyime sahip olmalarına gerek yoktur, fiziksel bir rahatsızlıkları olmaması gerekmektedir. Çalışmaya rahat kıyafetler, defter ve kalem ile gelinmesi beklenmektedir. Kontenjan sınırlıdır. Etkinlik dili İngilizcedir. 

Carolina Pizarro

1981 yılında Şili’de doğan Carolina Pizarro oyunculuk, yönetmenlik ve eğitmenlik yapmaktadır. Fiziksel çalışmalar ve vokal teknikleri üzerine araştırmalarını 2006 yılından beri Odin Tiyatrosu’nun deneyimli oyuncularından Julia Varley ile beraber yürütmektedir. Hindistan’da Kalari Sangam Tapınağı’nda dünyanın en eski dövüş sanatı Kalaripayattu üzerine çalışmıştır. 2011 yılından beri Lakshman Gurukkal and Radhika Gurukkal ile çalışmaya devam etmektedir. Şili’de üniversite öğrencilerinden oluşan bir tiyatro grubunda yönetmenlik yapmış, hikaye anlatıcılığı teknikleri üzerine çalışmış ve “Transfer” adlı uluslararası projeyi hayata geçirerek dünyanın pek çok yerinden önemli tiyatro gruplarını ve sanatçılarını Şili’ye davet etmiştir. 2013 yılında Şili’deki Coquimbo Tiyatro Festivalinde en iyi kadın oyuncu ve en iyi performans ödüllerini almıştır. Magdelena Projesi’nin aktif bir üyesidir. “Your Story is My Story” ve “Play Time” adlı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında mülteci merkezlerindeki çocuklar ile çalışmıştır. Ekim 2015 yılında Odin Tiyatrosu’na katılan Carolina Pizarro, topluluğun The Tree, The Chronic Life, The Great Cities under the Moon, Ode to Progress, Inside the Skeleton of the Whale oyunlarında yer almaktadır. Ayrıca Julia Varley tarafından yönetilen Land of Fire, From Amagaki to Shibugaki: A Training's Geography ve Roberta Carreri tarafından yönetilen The Empty Nest, performanslarını sahnelemeye devam etmektedir.

*Etkinlik DasDas ve Danimarka Büyükelçiliği katkılarıyla, Kültür ve Tiyatro Araştırmaları Derneği (Cultheater) tarafından gerçekleştirilmektedir.

Başvuru için linkteki formu doldurabilirsiniz: https://goo.gl/forms/i7p5GGgrLMOXM3eq2

www.cultheater.com

Detaylı bilgi için: dasdas.com.tr  
info@cultheater.com
05353711254