Ormanlardan Hemen Önceki Gece

Süre: Tek perde, 75'

17 Aralık

16 Mayıs

17 Mayıs

20.30

Ekip

Yazan: Bernard-Marie Koltès
Çeviren: Ayberk Erkay
Yöneten, Sahne Tasarımı, Video: biriken (Melis Tezkan, Okan Urun)
Oynayan: Rıza Kocaoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Gözde Kocaoğlu
Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan
Ses Tasarım / Müzik: Ömer Sarıgedik
Dekor Uygulama: Jesse Gagliardi
Afiş Tasarım: Emre Erdem
Proje Asistanları: Mehmet Taşyürek, Berkay Şanveren, Ümit Özdemir, Özgür Demiralp, Uğurcan Güngör
Prodüksiyon: biriken
SALT Galata işbirliğiyle

Biriken, Bernard-Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun oynadığı ve üç sezon üst üste seyirciyle buluşan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunuyla Das Das’ta...

biriken, çağdaş tiyatronun yönünü değiştiren "Ormanlardan Hemen Önceki Gece"yi, özgün bir sahne tasarımı içinde dinamik ancak kırılgan ve dalgalı bir beden diliyle sahneye taşıyor. Sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

Bernard-Marie Koltès'in noktasız metninde "arkadaş" diye hitap ettiği dinleyicisinin karşısında tek bir nefeste anlattığı hikayeler birbiri içine giriyor: Sadece bir kez seviştiği ve gecelerce beklediği Mama, metrodaki serseriler, kıpırdayan herkesi vuran general, toprak yiyerek ölen kadın, cuma akşamları, fabrika, sendika, ormanlar... Bu dev monolog, dünyanın neresinde olursa olsun "burası da benim evim" denilebilecek yerlerin tükendiği ve tek çözümün kendini koruyabilmek olduğu noktadan yola çıkıp koşulsuz ve beklentisiz bir "seni seviyorum"a uzanıyor.

Yaş Sınırı: 13