Ağustos 2018
P P S Ç P C C
·
·
·
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
·

Meat The Beetles

16 Aralık

22.30

Emre, Selçuk, Arif ve İlker üniversite yıllarında (epey bir zaman önce) bir araya geldiler ve “My Deer Friend”i kurdular. Beatles, Rolling Stones, Supertramp, Creedence Clearwater Revival, Animals, Eric Clapton, The Mamas & The Papas, ve 60’ların diğer hit grup ve sanatçılarının şarkılarını akustik olarak yorumladılar. Barlarda, otellerde, özel organizasyonlarda, yılbaşı gecelerinde, pencere altlarında ve asansörlerde çaldılar.

Bir süre sonra farklı farklı gruplara dağıldılarsa da dostlukları devam etti. İlker ve Emre zaten çocukluklarından beri The Beatles hastası olduklarından diğer gruplarına da illa birer ikişer Beatles şarkısı sokuştururlardı. Velhasıl 2009 baharında Emre’nin şiddetli dolduruşu sonucunda tekrar bir araya geldiler ve sırf Beatles çalacakları bir proje yapmaya karar verdiler. Ancak artık bunu akustik olarak değil, Beatles sound’una daha yakın bir tarzda yapmak istedikleri için, diğer gruplardan tanıdıkları Görkem ve Bartu’yu da projeye alarak bugün yaygın olarak bilinen adıyla Meat The Beetles’ı (dikkat!!! yazım hatası yoktur) kurdular.

İlk bir araya geldiklerinde niyetleri çok da ciddi değildi. “ya bi tane Kadıköy’de, bi tane Beyoolunda konser veririz, eşi dostu çaarırız, sonrası Allah kerim” kafasıyla çıktıkları ilk birkaç konserden sonra özellikle genç müzikseverlerin ilgisi, Ekşi Sözlük’teki tepkiler, telefon eden menajerler gibi beklenmedik bir tepki ile karşılaşınca iyice gaza geldiler ve bir süre sonra aralarında Haymatlos, Vedat Sakman Club, Shaft, Ağaç Ev, Mask Live, Hayal Kahvesi, Balans Brau, Sangria Live, Mojo, Bronx Pi Sahne, İstanbul Live, Romeo&Juliet, Ghetto, Kadıköy Sahne, DoRock XL, IF ve Babylon’un da olduğu İstanbul’un birçok namlı mekânında konserler verdiler. Bununla da yetinmeyip Ankara, Eskişehir, İzmir, Bursa ve Antalya turnelerine çıkarak ünlerini (!) İstanbul dışına da taşıdılar.

2012'de Liverpool'da Beatles festivalinde dünyanın her yerinden gelen Beatles severlerle, efsanevi Cavern Club sahnesinde buluştular. 2014'de bir daha gittiler. Yetmedi 2016'da yine gittiler ve festivalin kapanışını yapan grup olma şerefine eriştiler.

2013’de İstanbul'da ROCK'N'COKE festivaline çıkarak Beatles hayranları dışındaki binlerce müzik severi de Beatles müziği ile coşturdular ve dans ettirdiler.

Beatles'ın ilk İsveç konserinin 50. yıldönümünde taaa İsveç'e davet edildiler. çaldıları, geldiler, yetmedi bir daha, ve sonra bir daha davet edildiler.

2014 yılında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları için taaaaaaaaaaaaaa Kazakistan'a gidip, Medeo buz pateni stadyumunda, yağan kar altında konser verdiler.

2017 yılı içerisinde davulda Canberk’in katılımı ile enerjisini yenileyen Meat The Beetles, Beatles ve oldies sevgisini müzikseverlerle paylaşmaya devam ederken, derinden etkilendikleri ve çocukluklarından beri hayran oldukları The Beatles’ın, ve dönemdaşlarının müziklerini orijinal sound’una yakın çalıyor. Ama daha da önemlisi, Beatles’ın genç, dobra, umursamaz, zeki ve bilmiş fakat iyi niyetli espri ve eğlence anlayışına sadık kalmayı hedefliyor.

We'd like to thank you on behalf of the group and ourselves and I hope we passed the audition !!!